Plată Jumătate, Amendă Contravențională » Întreabă Avocat

Plată jumătate, amendă contravențională

Marinescu Gabriel a întrebat 9 luni în urmă

Plată jumătate, amendă contravențională

Bună ziua, Mă numesc Gab și aș dori să-mi comunicați dacă pentru un proces-verbal întocmit de un agent de poliție în data de 17.01.2020,

Amenda se poate achita în 15 zile, la jumătate din minimul prevăzut de legea 61/1991?

Chiar dacă agentul nu a menționat expres acest lucru?

Menționez că nu am semnat PV și nu cunosc dacă agentul a specificat acest lucru.

De asemenea, puteți să-mi spuneți dacă Legea nr. 203/2018 este în vigoare, respectiv art. 22 alin 1?

Mulțumesc


Adaugă răspuns

16
+
0
=